24 Haziran Etkinliğimiz Karşıyaka Belediyemiz ile Birlikte Gerçekleşti

24 Haziran Etkinliğimiz Karşıyaka Belediyemiz ile Birlikte Gerçekleşti

Karşıyaka Belediyemizle beraber yaklaşık 1 aydır hazırlığını yaptığımız 24 Haziran "AY YILDIZ VAR GÖĞSÜMÜZDE" Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK'ün KSK'nü ikinci ziyareti ve Armamıza Ay - Yıldız takma onurunu vermesinin  93. Yılı etkinliğimiz dün tam gün süren etkinlikler dizisi ile tamamladık.
 
Sabah 09:30'da Anayasa Meydanı Atatürk ve Kadın Hakları anıtımız önünde başlayan etkinliğimiz, Belediye başkanımız, sporcularımız, Karşıyakalılarla birlikte Karşıyaka Çarşımızı kat ederek yürüyüş kortejimiz Latife Hanım Anıevinde tamamlandı. Buraya geldiğimizde Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün 24 Haziran 1926 tarihinde KSK'müzü ziyaretinde çekilmiş fotoğrafın canlandırması bizi karşıladı. Katılımcıları etkileyen bu sahne ardından KSK şeref defteri ziyarete açıldı.
Saat 13:00'de KSK Yelken tesilerinde yelkencilerimizn gösterileri icra edildikten sonra Saat17:00'de Karşıyaka Çarşı Kültür Merkezinde 1926 yılında armamıza Ay Yıldız almamıza vesile olan kupa ve o dönem kupaları ile fotoğrafları sergisi açıldı. Sergi açılışında 1926 yılında kalemizi koruyan ve hiç gol yemeden İzmir şampiyonu olan takımımızın kalecisi merhum Malik Yaylım'ın ailesi de davetlimiz olarak aramızda bulundu. 1912 Karşıyaka Derneğimiz tarafından özel olarak yaptırılan KSK logololu kaleci eldiveni aile adına oğlu Dr. Faruk Yaylım'a takdim edildi.
Ardından Dr. Eren Akçiçek, kurucu üyemiz Prof. Dr. Ahmet Talimciler'in konuşmaları ve yine kurucu üyemiz Dr. Sabri Yetkin'nin "Gazinini İzmir Günleri " belgeseli izlendi.
 
19:12'de her yıl olduğu gibi Sevgili Sancar Maruflu organizasyonunda KSK Yelken kulübü yanı Yerel Yöneticiler anıtı önünde geleneksel törenimiz yapıldı.
 
Saat 20:00'de kano gösterileri için Bostanlı Demokrasi alanında buluştuk. 100 kişilik Zeybek gösterisi ardından fener alayımız Bostanlı Rekreasyon alanına gelip Dj gösterisi ve konser etkinliğimizle bu güzel günü sonlandırdık. Gece konser arasında "Armamızda Ay Yıldız Var 93. Yıl" belgeselimiz de gösterilmiştir.
 
1912 Karşıyaka Derneği olarak bu günün gerçekleşmesinde başta Karşıyaka Belediye Başkanımız Sayın Cemil Tugay ve Belediyemiz çalışanlarına (özellikle Kültür Müdürlüğü, basın ve halkla ilişkiler, belediye bandomuz ile protokol müdürlüğüne), Karşıyaka Spor Kulübümüz Yönetim Kuruluna, Divan Kuruluna, Tarih ve Müze Kuruluna, Sevgili Sancar Maruflu agabeyimize, KASİAD, Karşıyaka Taraftar Derneği, Atatürkçü Düşünce Derneği, Türkiye Muharrip Gaziler Karşıyaka Şubesine ve diğer STK'lara, 1912 Karşıyaka Derneğimizin önceki başkan ve yöneticilerine, değerli üyelerine ve elbette Tüm Kaf Sin Kaf sevdalılarına içtenlikle teşekkür ederiz.
 
Karşıyaka'mızda ilk defa bu ölçekte KSK armamıza Ay Yıldız verilmesinin kutlamalarını gerçekleştirmeye çalıştık. İlkler zordur. Unuttuğumuz, eksiklerimiz, hatalarımız olduysa özür dileriz. Gelecek yıl Kaf Sin Kafımızın şampiyonlukları ile taçlanarak daha görkemli kutlama dileğiyle saygılarımızı, sevgilerimizi sunarız.
 
1912 Karşıyaka Derneği Yönetim Kurulu
 
 
1912 Karşıyaka Derneği Yeşildir Kırmızıdır Kulübünün Aşığıdır.
 

--