"AY YILDIZ VAR GÖĞSÜMÜZDE"

"AY YILDIZ VAR GÖĞSÜMÜZDE"

1912 Karşıyaka Derneğimiz kuruluş amaçları çerçevesinde KSK ve Karşıyaka'mıza Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığı ile çalışmalarına devam ediyor.
 
Bildiğiniz üzere bundan tam 93 yıl önce; 24 Haziran 1926 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk'ün Kaf Sin Kaf'ımızı ikinci kez ziyaret edip,  armasında AY YILDIZ takmasının iznini vermişti.
 
24 Haziran 2019 Pazartesi günü 1912 Karşıyaka Derneğimizin katkıları ile Karşıyaka Belediyemiz ve Karşıyaka Spor Kulübümüz "AY YILDIZ VAR GÖĞSÜMÜZDE" diyerek tüm gün sürecek bir aktivite ile Ulu Önderimizle bereber bu özel günü tüm Kaf Sin Kaf sevdalıları ile kutlayacağız.
 
Sabah 09:30 'da Anayasa Meydanında Atatürk anıtına çelenk koyduktan sonra koretjimiz Karşıyaka Çarşımızdan yürüyüp Latife Hanım köşküne geleceğiz. Burada KSK Şeref defteri ziyaretçiye açılacak olup, bir de süprizimiz olacak. Saat 13:00 'de Yelken Tesilerinde yelkencilerimiz denizde gösteri yapacaklar. Saat 17:00'de Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür merkezinde KSK'nün 1926 dönemi kupaları ve fotoğraf segisi açılışı ardından kurucu üyemiz sevgili Prof. Dr. Ahmet Talimciler ve Dr. Eren Akçiçek'in konuşmaları olacak, daha sonra kurucu üyemiz Sevgili Dr. Sabri Yetkin'nin "Gazinin İzmir Günleri" Belgeseli gösterilecektir. 19:00 Yerel Yöneticiler anıtı açılışımız var. Saat 20:00 de Bostanlı Demokrasi meydanında kürek ve kanocuların gösterileri, fener alayı ve saat 21:30'da Bostanlı rekreasyon alanında Grup Lemonade ve DJ performansı ile günü tamamlayacağız.
 
Bu özel ve anlamlı günde sizlerle, aile ve Karşıyaka sevdalıları ile hep birlikte olmak dileği ile
 
Sevgi ve Saygılarımızla
1912 Karşıyaka Derneği YK