BAŞKAN MUHİTTİN BİLGET'İN 16.06.2016 TARİHİNDE GENEL KURULUMUZDAKİ KONUŞMASI

İzmir; 16.06.2016

 

Değerli Büyüklerim, Sevgili Kardeşlerim, Değerli Basın Mensupları;

Öncelikle 1 yılı aşkın bir süredir birlikte çalıştığımız tüm Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarıma verdikleri emek ve zaman için minnettarım. Özellikle Sait Başkan’la başlayan ve dönemimizde de devam ettirdiğimiz “ Karşıyaka Sevgisi ve Kent Bilinci ” oluşturma  amaçlı Karşıyaka’daki ilk ve orta dereceli okullardaki etkinliklerimiz için Mustafa Karluk, Vehbi Moğol, Ergun Okçay  ve Deniz Barçın’a özel olarak teşekkür ediyorum.

İkinci olarak yeni Kulüp Başkanımız Sn. Mutlu ALTUĞ ve Yönetim Kurulu’nu Derneğimiz adına birkez daha tebrik ediyor ve zorlu görevlerinde başarılar diliyorum. Bu meyanda, artık Kulüp Tüzüğümüzün isim hakları ana gövdede saklı kalmak üzere Basketbol ve Voleybol Şubelerimizin özerk ya da ayrı birer kurum olarak faaliyet göstermelerine müsait olduğunu da hatırlatmak isterim.

Basketbolda Genç Erkeklerde Türkiye Şampiyonu ve Voleybolda Genç Kızlarda Türkiye ikincisi olan takımlarımıza bir kez daha 1912 Karşıyaka Derneği olarak çok özel teşekkür ve tebriklerimizi arzediyoruz. Yarıştıkları takımlara ve imkanlarına bakınca, biz bu ikinciliği şampiyonluk olarak kabul ediyoruz. Bizi onurlandıran gençlerimizi, yeni Dernek yönetimimizin en kısa sürede güzel bir seremoni ile ağırlayacağına eminim.

Buradan Kulüp Başkanımıza ve Camiamıza seslenmek istiyorum. Hayatımızın hiçbir alanında üretmeden yaşamak, ayakta kalmak mümkün değil. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi “ Çalışmadan yaşamayı seçen milletler önce istikballerini ve nihayet istiklallerini kaybederler.” Tüm branşlarımızda altyapılarımızı güçlendirelim, onları ehil ellere ve bilimin aydınlığına teslim edelim. Hem yetiştirici, hem de yarışmacı bir Kulüp olmaktan başka çözüm yok. KSK bir marka, hem de paha biçilemez bir marka. KSK markasının arkasında Zühtü Bey ve arkadaşları var, 104 yıllık tarih var. Türkiye’de sadece 3 Kulübe bahşedilmiş Ay-Yıldız’ı armasında taşıma ayrıcalığı var. Basketbolda olduğu gibi, Voleybol ve diğer branşlarda da “ KSK Markası ” nın değerini ve anlamını bilen sponsorlarla çalışalım. Futbolda artık popülizme gerek yok, takatımız da yok. 2.Lig’de biraz nefeslenip, yeni stadımız ve salonumuzla tekrar büyüyüp, yeni hedeflere koşalım.

 Derneğimizin misyonu ve vizyonuna uygun olarak, Futbol Altyapı ve Voleybol Şubesi’ne ve diğer Amatör Branşlara bugüne kadar olan katkılarını devam ettireceğini de bir kez daha ifade etmek istiyorum. Sözkonusu katkı ve çabaları, Karşıyaka’daki diğer Dernek ve Platformların da vereceğine inanıyoruz.

Kulüp tarihimizde ilk defa yaşanan ve bir daha olmayacağını ümit ettiğimiz Sn. Fatih Diniz ve yönetiminin ibra edilmemesi girişimini tekrar kesin bir dille kınıyoruz. 1912 Karşıyaka Derneği’nin böyle vahim bir  olayla uzaktan yakından bir ilgisi olmadığı gibi, olması dahi düşünülemez. Fatih Başkan ve Yönetimini töhmet altında bırakan bu ayıp, mertçe biz yaptık diye ortaya çıkamayanların ömürleri boyunca yürek sızıları olarak kalacaktır.

Yeni üyelerimize, özellikle genç kardeşlerime seslenmek istiyorum.

1912 Karşıyaka Derneği, Karşıyaka’nın akli-selim insanlarının buluştuğu bir ocak, bir yuvadır. Kulübümüze fikir ve proje üretmeye, Futbol Altyapı Lojman ve Sosyal Tesisi örneğinde olduğu gibi gücümüz ölçüsünde de Kulübümüze maddi destek vermeye çalışıyoruz.  Üye sayısı 200’e dayanmış, Ailelerimizle birlikte güzide bir Topluluk olduğumuzu hiç unutmayınız. Derneğimizi günlük polemiklerden, kısır çekişmelerden, ego kavgalarından uzak tutunuz. “ Amacı sadece Kulübüne ve Karşıyaka’ya hizmet olan Derneğimize sıkı sıkı sarılın, onu pamuklar içinde koruyun. Karşıyaka’nın bize, bizim de Kulübümüze ihtiyacımız var. ”

 

Son olarak, Kurucu üyesi olduğum ve bugüne kadar çeşitli kademelerinde görev yapmaktan onur duyduğum 1912 Karşıyaka Derneği’nin bugün seçilecek yeni Başkan ve Yönetimine yürekten başarılar diliyorum.

Yönetim Kurulu üyesi arkadaşlarım adına hepinizi saygı, sevgi ve muhabbetle selamlıyorum.

 

 

                                                                                          Muhittin Bilget

                                                                                 Yönetim Kurulu Başkanı