Başkanımız Sait GÜRSOY'un Açılış Konuşması

Başkanımız Sait GÜRSOY'un Açılış Konuşması

Sayın Davetliler,
Değerli Büyüklerim
Değerli Dostlarım
Değerli Basın Mensupları
Sevgili Karşıyakalılar,

Dernek olarak 1 sene önce, o gün yaptığımız toplantının ortak kararı şuydu; Kendi oyuncunu yetiştiremiyor yani üretemiyorsan, KSK’lilik ruhunu– terbiyesini – centilmenliğini forma aşkını yaratamıyorsan “bir hiçsin” yalnız ve çaresizsin.

Taşıma suyla değirmenin dönmediğine yıllarca şahit olmamıza rağmen, ormanları bir kenara itip, tekil ağaçlarla uğraştık. Gelenleri zengin ettik, kendimize zenginlik yaratamadık. Gerçekleri yapmak için bir yol değil, mazeretler bulduk. İşte o gün , orada geçmişimizle soylu bir şekilde yüzleşerek misyonumuz gereği dinlenmemek üzere yola çıktık. “Aklın kavradığı, inandığı her şey başarılır” düşüncesi en büyük motivasyonumuz oldu.

Bir mum diğerini tutuşturdu ve ortaya ışık saçtı. Aydınlık yolda, üyelerimizin verdiği katkılarla yol almaya başladık. 610 m2 kapalı, 1500 m2 açık alanı olan , altyapıya ait lojman ve sosyal binasının yapımını gerçekleştirdik. İçinde her türlü ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte 10 oda – yemekhane – dinlenme odası – etüt odası – çamaşırhane – toplantı odası – teknik kurul odası – sağlık odası – bakıcı aile evi olan bir tesis yarattık.

Yaparken kendi evimizden daha çok özendik, her şeyin en kalitelisini seçtik, kullanılmış bir çivi dahi çakmadık, arkadaşlarım ciddi mesailer verdiler. Her şeyi ile birebir ilgilendik, inanın çok zorlandık, çok da yorulduk ama dernek olarak yüzümüzün akıyla çıktık. Üyelerimizin %90’ı bu projeye destek verdi. Birlik beraberlik adına hepimiz için büyük mutluluk...

850.000 TL’yi bulan bir maliyet oluştu, hiç kimseden para istemedik, kimsenin kapısını çalmadık. Tamamını kendi imkanlarımızla yarattık. Ve herkese örnek olacak bir ilki gerçekleştirdik.

Bugün bu tesisi 100 yıllık çınarımıza armağan edeceğiz. Ancak bundan sonrası ile de ilgili bir şeyler söylemek istiyorum. Derneğimiz misyonu gereği altyapı ile ilgili çok ciddi çalışmalar içerisindedir, kulübümüzün geleceğini garantiye alacak bu çalışmaları en kısa zamanda sizlerle paylaşıp hayata geçirecektir.

Değerli Karşıyakalılar, biz kendi küreğimizi kendimiz çekerek buralara geldik, her bir üyemizin koyduğu tuğlalarla bu binayı ördük. Bu onur hepimizin, bizim güneşimiz her gün kulübümüz için doğar, 1912 Karşıyaka Derneği yeşildir, kırmızıdır, kulübünün aşığıdır. Kulübümüz için bu projeye destek veren, emeği, alınteri, mesaisi olan herkesi yürekten kutluyor, teşekkür ediyor, saygıyla ayakta alkışlıyorum.

Sait GÜRSOY